Toekomst dorpen in Goes

De gemeente Goes werkt aan de toekomst van de dorpen. We willen dat de dorpen fijne plekken blijven om te wonen en te leven, met een dorps karakter. Ieder dorp is anders en uniek. Samen met de inwoners en dorpsverenigingen gaan we daarom voor ieder dorp een Dorpsvisie maken. Het bureau ‘Maakdestad’ gaat ons daarbij helpen. De Dorpsvisies worden een onderdeel van de Goese Omgevingsvisie.

Dorpsvisies

Elk dorp van Goes heeft zijn eigen geschiedenis en identiteit. Elk dorp is anders met zijn ligging, scholen, verenigingen, kerken, ontmoetingscentra en monumenten. Samen met de dorpsinwoners en ondernemers willen we de belangrijkste uitdagingen en kansen voor het dorp en de gemeente ontdekken. Welke behoeftes en kansen zien de inwoners bijvoorbeeld voor wonen, verkeer, groen, voorzieningen, sport en onderwijs? In de Dorpsvisie beschrijven we voor de komende tien jaar de doelen en de ontwikkelingrichting van het dorp.

Wanneer kan je meedenken?

In ieder dorp gaan we op verschillende manieren in gesprek met inwoners, van jong tot oud. Dat kost tijd, daarom kunnen we niet in alle zes de dorpen tegelijk aan de slag. We gaan begin juni van start in de dorpen Wilhelminadorp, ’s-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk/Oud-Sabbinge. Na de zomervakantie zijn Kattendijke, Kloetinge en ’s-Heer Hendrikskinderen aan de beurt.

Vanaf begin juni kan je de voortgang volgen via de projectpagina op www.goespraatmee.nl. We verwachten dat de Dorpsvisies eind dit jaar klaar zijn, zodat we ze begin volgend jaar kunnen vaststellen.