Camera’s brengen verkeerssituatie bij rotonde Poelplein in beeld

Van vrijdag 26 september tot en met donderdag 9 oktober filmen speciale camera’s de verkeerssituatie bij rotonde het Poelplein in Goes. Het Poelplein is de rotonde die de Fruitlaan, Van Hertumweg en Anthony Fokkerstraat met elkaar verbindt.

Landelijk onderzoek

De beelden worden gebruikt voor een landelijk onderzoek van het onafhankelijke Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Dit onderzoek richt zich op het bevorderen van de verkeersveiligheid van Nederlandse rotondes. 

Poelplein: meer incidenten dan elders

De gemeente Goes heeft het Poelplein aangemeld voor dit onderzoek omdat er hier relatief meer verkeersincidenten gebeuren dan op andere rotondes. De afgelopen jaren zijn er al verschillende maatregelen genomen om de situatie veiliger te maken, zoals extra verkeersborden plaatsen en voorkomen dat fietsers via het wandelpad ineens de rotonde oprijden. 

Aanbevelingen en mogelijke verbeterpunten

Door de verkeersituatie nu breder in beeld te brengen hoopt de gemeente inzicht te krijgen in het gedrag van weggebruikers. Naar aanleiding van de onderzoeksresultaten krijgen wij aanbevelingen over o.a. een- of tweerichtingsfietspaden, fietsers wel of niet op de rotonde, voorkomen gevaarlijke ontmoetingen (verkeersconflicten) tussen motorvoertuigen en fietsers/ voetgangers.

Camera’s twee weken aan

De camera’s worden begin volgende week aangebracht, maar gaan pas vanaf vrijdag 26 september aan. Gedurende twee weken filmen ze de rotonde 24 uur per dag. De beelden gebruikt het SWOV alléén voor het onderzoek. De beelden worden dus niet gebruikt voor snelheidsmetingen of verkeersovertredingen. Nadat het onderzoek is afgerond verwijderen ze de beelden. 

Het Poelplein is een van de vele rotondes die in Nederland worden onderzocht. SWOV verwacht het landelijke onderzoek in de zomer van 2026 af te ronden.

Interne en externe gegevens

Naast dit landelijke onderzoek, zijn we ook zelf gestart met een analyse van alle Goese rotondes. We verwachten nog dit jaar de eerste resultaten en mogelijke verbeterpunten. We hopen met alle interne en externe onderzoeksgegevens de verkeersveiligheid op rotondes verder te verbeteren.