Digitale handhaving autoluwe binnenstad Goes uitgesteld

Sinds 1 januari 2026 is de binnenstad van Goes autoluw. De digitale handhaving met camera’s zou per 1 februari ingaan, maar wordt enkele maanden uitgesteld. Dit komt doordat de gebruiksvriendelijkheid en werking van de webapp nog niet voldoet aan de eisen van de gemeente Goes.

Sommige ondernemers en bewoners maken gebruik van een webapp om hun kenteken(s) te koppelen aan een aangevraagde ontheffing. Hierdoor controleren de camera’s automatisch of zij het gebied in mogen zonder toch een waarschuwing of boete te krijgen. 

Tijdens het testen deze week bleek dat de webapp toch nog niet goed genoeg werkt. Wethouder Joost de Goffau: “Hoewel dit misschien een klein detail lijkt, vinden wij gebruiksvriendelijkheid voorwaardelijk. We hebben daarom samen met de werkgroep autoluw besloten om de invoering van de digitale handhaving uit te stellen. De komende maanden wordt de webapp verbeterd en verder getest. Verder blijft alles rondom autoluw hetzelfde en blijven alle regels gelden.”