Collegebesluiten 24 maart 2026
Collegebesluiten 24 maart 2026
-
Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft het Regionaal Programma Educatievoorzieningen 2026 vastgesteld. In dit programma staan de uitgangspunten voor volwasseneneducatie in Zeeland. De gemeente Goes ontvangt als centrumgemeente van de arbeidsmarktregio Zeeland hiervoor een rijksbijdrage. Het college heeft besloten dit geld te verdelen over de drie Zeeuwse subregio’s (Oosterschelderegio, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen), zodat zij het educatieaanbod in hun gebied kunnen organiseren.
-
Het college besluit om een incidentele subsidie te geven aan Activiteitenstichting Goes-Zuid gericht op het ondersteunen van jongeren, het contact met jeugd te intensiveren en het versterken van de sociale basis. De pilot richt zich op preventie, signalering, ontmoeting en participatie van jongeren, met nauwe samenwerking tussen diverse partners zoals scholen, politie en andere welzijns/jeugdorganisaties. Door deze aanpak wil de gemeente Goes preventief problemen voorkomen en een gezonde, inclusieve gemeenschap stimuleren.
-
Tussen april 2025 en februari 2026 werden in vijf gebieden in Goes afvalproeven uitgevoerd. De afvalproeven hadden als doel inzicht te krijgen in de effecten op de kwaliteit van afvalstromen, de buitenruimte en de ervaren service door inwoners, evenals in knelpunten en succesfactoren van verschillende inzamelsystemen. Een raadsmemo geeft inzicht in de resultaten uit deze proeven.
-
De fractie D66 stelt artikel 16 vragen over houtrookoverlast, Stookalert/Stookwijzer en Schone Lucht Akkoord. Het college beantwoord deze vragen in een brief.
-
In de zomer van 2022 was de waterkwaliteit van het Goese Meer en de nabijgelegen wateren slecht. Samen met de bewonersvereniging van het Goese Meer en Waterschap Scheldestromen hebben we de situatie onderzocht en aangepakt. In 2024 is hierover een voortgangsrapport verschenen.
De waterkwaliteit is de laatste jaren goed. Daar zijn we blij mee. Door deze verbeterde omstandigheden zien we sinds vorig jaar meer ruppia’s. Deze waterplanten mogen geen overlast gaan veroorzaken. We hebben een plan gemaakt hoe we dit gaan voorkomen. -
De fracties D66 en Groenlinks-PvdA hebben een aantal vragen gesteld over duurzaamheid en afvalreductie in de gemeente Goes tijdens evenementen. Het college heeft de vragen beantwoord door middel van een brief.
-
De RUD is verantwoordelijk voor het uitvoeren van milieutaken in heel Zeeland. In de dienstverleningsovereenkomst worden de afspraken hierover vastgelegd. De dienstverleningsovereenkomst wordt ongewijzigd voortgezet ten opzichte van de jaren 2023-2025. Het jaarplan 2026 beschrijft wat de RUD in 2026 gaat doen op het gebied van vergunningverlening, toezicht en handhaving.