Collegebesluiten 13 januari 2026

Collegebesluiten 13 januari 2026

Door subsidie te verstrekken kunnen zieke en/of gewonde vogels, egels en andere kleine zoogdieren uit de gemeente Goes zonder onderbreking worden opgevangen, verzorgd en teruggeplaatst. Bovendien voldoet de gemeente zo aan haar wettelijke taak van de algemene zorgplicht voor dieren in nood.

Het doorstroompunt, onderdeel van het regionaal bureau leerlingzaken (RBL), houdt jongeren in de gaten die vroegtijdig de school verlaten (VSV) en helpt hen, waar nodig, om een passende opleiding of baan te vinden. RBL heeft hiervoor een plan gemaakt. Dit plan moet ervoor zorgen dat jongeren niet voortijdig stoppen met school. Elke vier jaar wordt dit plan vernieuwd. 

Vanaf 2026 helpt ook de arbeidsmarktregio Zeeland (AMR) mee om het aantal vroegtijdige schoolverlaters te verlagen. Het VSV-plan voor 2026-2029 is goedgekeurd door het college en kan nu naar de minister worden gestuurd. Omdat het VSV-plan voor heel Zeeland geldt, is het belangrijk dat alle betrokken gemeenten, het RBL, de AMR en de scholen goed samenwerken. Daarom zijn nieuwe afspraken gemaakt voor de samenwerking. Deze afspraken zijn op papier gezet, dit noemen we de governance. Hierin staat wat iedereen moet doen. 

Het college stelt aan de raad voor om de Verordening Jeugdhulp gemeente Goes 2026 vast te stellen. Eerder hebben belanghebbenden (zoals jongeren, hun ouders en jeugdhulpaanbieders) en de raad hun mening over het ontwerp mogen geven. Hier zijn geen reacties op gekomen. Ook in andere gemeenten heeft deze uitvraag niet geleid tot een aanpassing van de ontwerpverordening. De verordening gaat dus nu naar de raad om definitief vastgesteld te worden.

Samen met de vier Bevelandse gemeenten hebben we opnieuw gekeken naar het Regionale Bedrijventerreinenprogramma. In dit document staan afspraken over de toekomst van bedrijventerreinen. We leggen uit hoe we ze willen verbeteren, maar ook hoeveel terreinen er de komende jaren nodig zijn. Er moet namelijk voldoende plek zijn voor ondernemers. Na de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland sturen we het document nu ter kennisname naar de gemeenteraad.

Het college bevestigt de start van de proeftuin autoluwe binnenstad per 1 januari 2026 met een waarschuwingsperiode van één maand en een proefduur van zes maanden. Uitstel of verlenging vindt het college niet wenselijk.

Woensdag 14 januari

Burgemeester Cees van den Bos bracht felicitatiebezoeken aan twee echtparen vanwege hun 60-jarig huwelijk.

Wethouder Joost de Goffau bezocht de nieuwjaarsreceptie van de Dorps- en Ondernemersvereniging Wolphaartsdijk.

 

Vrijdag 16 januari

Burgemeester Cees van den Bos gaf een presentatie aan de Rotary Goes over zijn tweejarig burgemeesterschap.