Een goed bewaard geheim zal worden herontdekt…
Op een schitterende plek middenin het centrum van Goes staat slot Oostende, een gebouw met een bijzonder stukje historie. Nu zijn het vooral bouwhistorische en archeologische restanten van het slot die te zien zijn. Straks worden hopelijk de restanten van Slot Oostende weer duidelijk zichtbaar in een pand met monumentale oorsprong en eigentijdse uitstraling.
Uitgangspunten
- Een unieke combinatie van geschiedenis met monumentale restanten van het slot en ligging en locatie.
- Het eigentijds gebruik van aanwezige elementen is uitgangspunt bij herontwikkeling.
- De restanten op inspirerende manier zichtbaar maken binnen stedelijke omgeving.
Op zoek naar een ontwikkelpartner
"Op deze locatie dichtbij het stadscentrum is het een uitdaging om met het gebouw en de buitenruimte iets van het gevoel van vroeger terug te brengen en tegelijk ook een moderne onderneming neer te zetten met oog voor detail. Een unieke mogelijkheid voor de ontwikkeling een restaurant, een hotel, een Grand Café al dan niet in combinatie met stadswoningen, stadstuinen en/of stadsterrassen.
De gemeente is enthousiast om samen met verschillende partijen op deze plek iets moois neer te zetten. Er zijn al verschillende archeologische en bouwkundige onderzoeken gedaan, zodat al heel wat over de locatie bekend is. We weten wat de mogelijkheden zijn maar het is zeker geen dichtgetimmerd plan. We zijn partner en omdat Slot Oostende onderdeel is van het Masterplan Binnenstad, zullen we altijd betrokken blijven. Met respect voor het gebouw en de historie willen we met de ontwikkelpartijen meedenken en ze begeleiden om te komen tot een creatieve invulling van dit plan. “
Wethouder binnenstad
Loes Meeuwisse
Brochure aanvragen
Bijzonder en kenmerkend voor dit project is dat het eindresultaat niet vaststaat. Private partijen en de gemeente stellen samen in verschillende stappen de randvoorwaarden vast.
Wij nodigen geïnteresseerde ontwikkelpartners met kennis en creativiteit uit om te reageren. De bedoeling is dat de ontwikkelaar zelf tot een invulling komt die past binnen de randvoorwaarden en de projectdoelstellingen en zijn eigen exploitatie. Daarbij wil de gemeente tijdens de ontwikkeling graag meedenken om samen tot het beste resultaat te komen.
Bent u als investeerder, ontwikkelaar of exploitant geïnteresseerd en wilt u meer informatie of de uitgebreide brochure aanvragen, neem dan contact op met projectleider Erik Kotvis via e.kotvis@goes.nl of tel. (0113)249 868.


