Kattendijke-Den Haag en retour

Knop Readspeaker RSS

Met wethouder Loes Meeuwisse bezoek ik Bison. Met dit bedrijf hebben we in Goes een wereldspeler. Export van lijmen, kitten en schoonmaakartikelen naar ruim 70 landen. We leren dat Bolton, het concern waar Bison deel van uitmaakt, nog veel meer sterke merken in huis heeft. Ook voedings- en persoonlijke verzorgingsartikelen. En dat alles omdat ene Cornelis van de Reepe zijn schoenenlijm ruim een halve eeuw geleden als Perfecta aan de man ging brengen. Ik bied de directie aan om eventuele ontvangsten van relaties op het stadhuis te laten plaatsvinden. Hoewel Willem Elsschot het "lijmen" een geheel andere dimensie gaf is het voor onze gemeente goed om met zo'n product geassocieerd te worden.

De cameraploeg van Goes tv maakt de laatste opname in de Brandweerkazerne aan de Oranjeweg. De leerlingen van De Loods hebben altijd directe vragen. Dit keer de omineuze vraag wat de burgemeester van Goes moet doen bij brand in de kerncentrale. Eindelijk kan ik de uitzendingen zelf zien. dijkOp kantoor ben ik nog niet geautoriseerd om Flash te installeren, toch maar snel veranderen. Met veel plezier heb ik de interviews gedaan en ik vind dat zij vooral de opname in Amicitia van een goede sfeertekening hebben voorzien. Met mijn zoon en dochter moet ik erg lachen om het intro muziekje, een bewust haperende blokfluit. Het lijkt wat op het begin van de legendarische Blackadder serie. Mocht u willen kijken én Flash hebben, zie www.goestv.nl.

Snippen, strandlopers, eenden en ganzen zijn er te vinden. En wel aan de doorgebroken dijk tussen Kattendijke en het Goese Sas. Ik probeer een grote grijze snip in de lens te vangen, maar de vogel heeft niet voor niks die grijze kleur. Koud is het er wel op zaterdag zo langs de dijk. Ik zie dat Kattendijke er een recreatieparkbij krijgt. Twee chalets staan er al.

Na twee hardlooptrainingen op zondagavond zelf maar weer eens lopen. Ik dacht dat ik spierpijn vrij was, maar dat blijkt na een paar kilometer toch niet zo te zijn. Dan is het vanaf de molen van Kloetinge nog een heel eind terug.

Behalve aan de Oosterschelde kun je ook op andere plekken nog bijzondere zaken spotten. Zo staat op de foto burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal. Hij zit hier als ‘backbencher’ in de vergaderzaal van de Eerste Kamer.“Backbencher” is hier trouwens een eretitel; Hans Wiegel zat ook achteraan.

eerstekamerAls laatste dan toch nog even het voornemen van een deel van de Eerste Kamer om de privatisering te gaan onderzoeken. De Eerste Kamerfracties van PvdA, SP en de ChristenUnie willen een parlementaire enquête naar twintig jaar privatisering in Nederland. Het zou voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis zijn dat de Senaat een parlementaire enquête houdt. De Eerste Kamer heeft dat recht al sinds 1887, maar heeft het nooit gebruikt. Ik wil in dit log niet mijn persoonlijke ervaringen met de dienstverlening van organisaties als KPN en staatsbank ABN Amro weergeven. Daar is het niet voor en het is slecht voor mijn bloeddruk. Wat mij betreft komt die enquête er.